Yellowstone se rozkládá na území státu Wyoming a zabírá více než 9 000 km². Je vůbec nejstarším národním parkem, který byl ve světě kdy založen a i svou rozlohou patří k těm největším! Je jedním z posledních přirozených domovů bizona. Turismus, lov zvěře a těžba dřeva je víceméně úspěšně regulována. Do parku turisté míří nejen kvůli slavným geotermálním pramenům, které zde hojně vyvěrají, ale také si dělají naděje, že zahlédnou místní zvířata, v čele s medvědem grizzlym, bobrem kanadským či losem evropským.
Medvěd grizzly
Jeho jméno „grizzly“ je odvozeno od jeho našedivělých konců chlupů. Jedná se o poddruh medvěda hnědého, který je však skvěle vybaven k hrabání a svými předními tlapami dokáže zasadit vskutku silné rány. Možná i díky tomu má pověst „nebezpečného zabijáka“. Tento medvěd nepohrdne však ani ořechy, semeny, trávou a kořínky a maso většinou pochází z mršin. Je i skvělým plavcem, takže součástí jeho jídelníčku jsou i ulovené ryby.
Rys červený
Tento druh rysa je vůbec nejhojnější kočkovitou šelmou v této části Ameriky. Je velmi houževnatý a přizpůsobivý. Má rád husté lesy, ale poradí si i v horách, mokřadech či dokonce pouštích. Loví drobné králíky, hlodavce, bobry či mláďata jelenů. Stejně jako většina kočkovitých šelem je i rys červený samotář.
Rosomák
U nás si nejeden člověk představí ptáka, což je ovšem chyba. Rosomák je totiž rychlá a silná šelma, která dokáže ulovit dokonce i jelena, teda kořist, která je větší než ona. Svým vzhledem připomíná malého medvěda. Dokáže přežít i v extrémnějších chladných podmínkách, dokáže běhat i ve sněhu. Své úlovky někdy zahrabe do sněhu či nacpe do díry ve skále, aby měl zásoby na horší časy.
Los evropský
Největší mezi jelenovitými. Losi zde žijící jsou větší a mohutnější než ti co žijí v Evropě. Žije samotářsky a svůj život tráví na pochodu. V horkých letních dnech se rádi osvěží ve vodě. Ke spásání trávy využívají svůj velmi citlivý a pohyblivý horní ret. V zimě hledá svou potravu pod sněhem. Dospělý zdravý los má jediného přirozeného nepřítele, tedy kromě člověka lovce.
Orel bělohlavý
Tento druh orla sice žije jen v Severní Americe, ale díky svému majestátnímu vzezření je znám po celém světě. Navzdory zdání, tráví tento dravec spoustu času nicneděláním a podstatnou část jeho potravy tvoří mršiny. Je skvělým lovcem ryb plavoucích na hladině, jeho nohy jsou holé se silnými prsty a ostrými drápy, do kterých svou kořist pevně zachytí. V roce 1782 byl orel bělohlavý vyhlášen národním ptákem USA.